flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чи може помічник судді стати незалежним суддею?

04 травня 2017, 15:15

 Суддівська спільнота здебільшого схвально ставиться до того, що колишні помічники, успішно пройшовши всі етапи добору та перемігши в конкурсі, розглядатимуть справи.

 

    Якщо перефразувати відомий військовий вислів на судовий лад, то вийде, що поганий той помічник, який не мріє стати служителем Феміди. Адже раніше багато хто з юристів ішов працювати в апарат суду з наміром через певний час одягти мантію. До 2010 р., коли діяли старі правила добору суддів, помічники законників користувалися певними привілеями й без проблем отримували рекомендації на зайняття суддівських крісел.

Після зміни законодавства помічників зрівняли в правах з іншими претендентами на мантії. Втім, у 2016 р. норми нової редакція закону «Про судоустрій і статус суддів» дозволили Вищій кваліфікаційній комісії суддів визначати особливості проведення добору претендентів на мантії, які мають стаж роботи на посаді помічника щонайменше 3 роки.

    Швидше за все, законодавець застосував такий підхід, аби розв’язати кадрову проблему, з якою стикнулася Феміда.

 

    У квітні ВККС оголосила добір претендентів на мантії, і помічники вперше зможуть скористатися «особливою процедурою», визначеною законом. Так, секретар кваліфікаційної палати комісії Станіслав Щотка вважає, що помічників не треба адаптувати до роботи в судовій системі, адже вони вже пройшли цей етап, працюючи в ній раніше, тому 3-місячного навчання для них достатньо.

 

 

«Закон і бізнес»