Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Судові розпорядники на варті правопорядку суду

 

    Згідно статті 153 Закону України «Про судоустрій та статус судів» в Олевському районному суді Житомирської області діє служба судових розпорядників, покликана на забезпечення додержання особами, які перебувають в суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.

  Відповідно до штатного розпису суду до складу такої служби входять – 1 старший судовий розпорядник та 1 судовий розпорядник.

   Попри всі законні підстави для виконання своїх  обов»язків  судовими розпорядниками, серед громадян та відвідувачів суду існує не завжди адекватне та ввічливе ставлення до зазначених посадових осіб.

   Хотілося б зауважити, що служба судових розпорядників має на меті дотримання в суді не лише громадського правопорядку, а і процесуального – з метою обмеження спілкування свідків, які вже допитані  із тими свідками , яких ще не суд не допитав; а також забезпечувати вимоги законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживати заходів щодо обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.

   На жаль, не обізнаність громадян у таких тривіальних нормах часто  призводить до непривітного та іноді занадто нечемного ставлення на зауваження судових розпорядників, які не переслідують при цьому власних інтересів, а лише виконують свої обов»язки, визначені законодавством України.

   Сподіваюсь, прочитавши цю статтю, відвідувачі суду змінять свою позицію щодо служби судових розпорядників та будуть шанобливіше ставитись до відповідних посадових осіб, оскільки повага до судової влади повинна бути присутньою завжди, адже в разі її відсутності - настає адміністративна відповідальність згідно Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

 

Старший судовий розпорядник

 Олевського районного суду Житомирської області                             Шмат С.Т.