Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щодо необхідності подання декларації присяжними.
Національне агентство з питань запобігання корупції (ділі – Національне агентство) листом від 30.01.2020 року № 44-07/3143/20 надало роз’яснення щодо необхідності подання присяжними, вразі незалучення їх для участі у здійсненні правосуддя судом протягом року, декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Підпунктом ґ) пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) визначає присяжних як суб'єктів декларування, виключно під час виконання ними обов'язків у суді.
Отже, присяжні набувають статусу суб’єкта декларування, у зв’язку із виконання ними обов'язків у суді.
Визначені статтею 45 Закону вимоги щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поширюються на присяжних відповідно до набутого статусу суб’єкта декларування без будь-якого додаткового обумовлення.
Таким чином, особи, включені до списку присяжних та протягом року не були залучені для участі у здійсненні правосуддя судом, не є суб’єктами декларування, а тому, не зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Олевський районний суд Житомирської області звертає увагу, якщо протягом 2019 року присяжний брав участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того, чи отримав виплати за це, він зобов’язаний до 01.04.2020 заповнити на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Дана вимога стосується також тих осіб, які згодом були увільнені від виконання обов’язків присяжного.
Для заповнення декларації присяжним також необхідно завчасно отримати електронно-цифровий підпис.
Одночасно попереджаємо, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.